• 0

    Brak produktów w koszyku.

obrazek

10.06.2019

Wybieram wosk roślinny

Drodzy czytelnicy

Gdy odpalamy świecę, chcemy oświetlić pokój ciepłym światłem świecy, stworzyć intymną atmosferę lub nadać pomieszczeniu relaksujący zapach. Płomień świecy kojarzy się nam zawsze z czymś przyjemnym i ciepłym.

Jednak okazuje się, że może mieć to negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie ważne czy świece są bezzapachowe czy pachnące, większość z nich produkowana jest z parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej! Okazuje się, że opary z wosku parafinowego, najpopularniejszego i najtańszego wosku na świece,mogą być toksyczne, a podobno i rakotwórcze. Opary te mogą zawierać między innymi toluen, który powoduje zawroty głowy oraz rakotwórczy benzen.

Na szczęście nie jesteśmy skazani na parafinę!

Podczas palenia świec z wosku pszczelego czy soi nie trzeba się obawiać o szkodliwe substancje. Są droższe, ale bezpieczniejsze od swoich parafinowych odpowiedników.

Świece Joya Candel są wykonane z wosku roślinnego, nie tylko bezpiecznego w paleniu, ale przeznaczonego też do masażu. Kupując te świece dla siebie czy na prezent można być pewnym, że nie szkodzą zdrowiu, a w wręcz przeciwnie. Wosk i naturalne olejki pielęgnują i nawilżają skórę oraz wypełniają pomieszczenie cudownym zapachem. Oczywiście nadają się też dla wegan 🙂

Ja wybieram wosk roślinny i wszystkich do tego namawiam!

Pozdrawiam

Ada