• 0

    Brak produktów w koszyku.

obrazek

27.06.2019

Wieczór panieński z klasą

Witam

Seria komedii o wieczorach kawalerskich i panieńskich, zagranicznej produkcji jak i naszej rodzimej pokazuje jeden typ takich wieczorów – szalona impreza do rana z żenującymi przygodami. Na szczęście prawda z reguły nie jest tak barwna, ale większość takich spotkań kieruje się właśnie tymi stereotypami .

Przecież są jednak panny młode, które lubią spokojne spotkania przy kawie, eleganckie kolacje czy ideę jedności z naturą. Szalone imprezy są zaprzeczeniem ich pojęcia dobrej zabawy. Właśnie dla takich kobiet mam kilka pomysłów na spędzenie wymarzonego wieczoru Panieńskiego 

Weekend SPA

Niby nic nowego, ale “oklepany”  weekend w SPA, jest najbardziej uniwersalnym pomysłem dla grupy dziewczyn, tym bardziej jeśli chcą “wypięknieć” do ślubu. Jacuzzi, basen, masaże, wieczór z maseczką na twarzy w gronie roześmianych przyjaciółek z kieliszkiem wina lub zielonego koktajlu w dłoni, a rano zdrowe śniadanko i kolejne atrakcje – ja tak to widzę.

Ale przecież to nie musi to być zwyczajne SPA!  Wiele miejsc szczyci się unikalną filozofią, np Spa oparte tylko na ziołach. Słyszeliście o SPA tylko dla kobiet – jeden z Polskich hoteli organizuje takie weekendowe SPA?  A wiecie, że jest hotel bez dzieci, w którym nie gości się pociech poniżej 12 roku życia? Totalny spokój i cisza w czasie odmaczania ciałka!

Kolacja z Menu Degustacyjnym

Pewnie słyszeliście o tasting menu czyli menu degustacyjnym, ale dla przyzwoitości przybliżę temat.

Jest to menu na które lepiej nie zabierać głodnego mężczyzny !

Pobyt w restauracji trwa kilka godzin i w tym czasie serwowane jest uczestnikom degustacji od 3 do nawet 10 dań, które są wizją i jednocześnie wizytówką szefa kuchni. Dostają mikro porcyjki, często na jeden kęs, są one jednak arcydziełami z wyglądu, smaku i zapachu. Można spróbować całego menu bez wyrzutów sumienia! W tym czasie degustuje się wino dobrane specjalnie do podawanych dań by podbić ich smak.

Polecam dla kobiet na specjalną okazję by spędzić miło ze sobą czas i posmakować luksusu. Restauracje z taką ofertą można znaleźć, w każdym większym mieście. Oferuje je też wielu znanych szefów kuchni: zdobywców gwiazdek michelin czy uczestników show kulinarnych.

Warsztaty

O warsztatach chcę wspomnieć dlatego, że wiele z nas zapomina jak sympatrycznie, śmiesznie i spontanicznie może być przy wspólnym rękodziele! Pamiętajmy też że takie zajęcia bardzo integrują ze sobą uczestników.

Można wybrać warsztaty kulinarne i wspólnie przygotować jakieś niespotykane danie. A może ciekawiej byłoby tworząc biżuterię albo garnki z gliny? Warsztaty bardziej zmysłowe to na przykład wykonanie swoich własnych  perfum czy kosmetyków.

Ja z przyjaciółkami co roku razem robimy stroiki oraz kartki Bożonarodzeniowe i bawimy sie przy tym świetnie, założę się że druhny przy ozdobach weselnych też miały by taki ubaw!

Noclegi z klimatem

Tak jak poprzedni punkt to tylko kilka pomysłów spośród wielu na nocleg w nietypowym otoczeniu. Znalazłam domki na drzewie w środku lasu, widziałam pływajcie domki na jeziorze, nie zapominajmy o namiotach tipi w lesie ale też na sztucznej plaży w aquaparku. Ale jedna oferta przykuła moją uwagę bo jest naprawdę wyjątkowa.

Wioska Fantasy jak z baśni! Można wypożyczyć strój w tamtejszym klimacie i wziąć udział w zabawach np. strzelanie z łuku, rzucanie nożami czy wykonywanie misji z mapą. Wieczorem posiedzieć z postaciami jak ze średniowiecza przy ogniu, zjeść z nimi wieczerzę i przenocować w karczmie lub innym klimatycznym budynku

Może nie wpisuje sie to w elegancki wieczór panieński, ale na pewno oryginalny!

To tylko kilka pomysłów ale jedyne ograniczenie to gust Panny Młodej!

Prezent

Pamiętajmy że w czasie takiego wieczoru Przyszłej Pannie Młodej wręcza się prezent lub prezenty.

Jak pewnie się domyślacie, ja na prezent w czasie Wieczoru Panieńskiego “z klasą” proponuję świecę do masażu Joya Candel o zapachu róża z mandarynką. Świeca jest pięknym i użytecznym prezentem: zmysłowy masaż i romantyczny nastrój, czego więcej chcieć na prezent dla przyszłej żony? Nie można też  zapomnieć o ukrytej w świecy  biżuterii, która będzie namacalnym wspomnieniem tego wieczoru!

Macie inne pomysły na wieczór Panieński? Napiszcie w komentarzu, jestem ciekawa co zaproponujecie.

Gorąco pozdrawiam

Ada