• 0

    Brak produktów w koszyku.

obrazek

09.07.2019

Palenie świecy to też sztuka!

Dzień dobry!

Chcę dziś poruszyć temat który wydaje się trywialny, jednak jeśli chcemy cieszyć się naszymi ukochanymi świecami i ich zapachami musimy poznać kilka zasad palenia świec.

Musicie wiedzieć, że można palić świece niewłaściwie, przez co tracą zapach, nie palą się równomiernie lub czernieje szkło i wosk.

Przed każdym zapaleniem świecy przytnij jej knot pozostawiając 4-6mm, dzięki temu będzie wypalać się czysto czyli bez kopcenia, a kawałeczki za długiego knota nie będą wkruszać się do wosku. Nie tylko psuje to wygląd świecy ale też niszczy zapach.

Nie powinno się gasić świecy dopóki wosk nie rozpuści się równomiernie do ścianek tworząc tak zwany basen z roztopionego olejku. Zakłada się że jest to około godziny, ale zależy to od kilku czynników. Jeśli zgasimy świecę zanim wosk równomiernie się rozpuści i będziemy to powtarzać wtedy świeca zacznie “tunelować”. Oznacza to, że nieroztopiony wosk pozostaje na ściankach wypalając jedynie środek świecy.

Gdy po godzinie palenia świecy nie wytworzy się basen może to oznaczać, że w pomieszczeniu jest za zimno lub świeca stoi w przeciągu. Należy ją wtedy przestawić lub ogrzać, w tym celu wstawiamy świeczkę w latarenki czy metalowe osłonki. Szybkim domowym sposobem jest owinięcie świecy folią aluminiową choć traci ona w ten sposób swój urok. Można zakupić też lub wykonać własnoręcznie osłonkę w formie sweterka. Ja wyszydełkowałam coś takiego może nic wyszukanego, ale zrobione własnoręcznie z sercem 🙂

 Starajmy się również jednorazowo nie palić świec jej dłużej niż 4 godziny. Może to spowodować nadmierne ulotnienie się olejków zapachowych i przy kolejnym paleniu zapach świecy może być o wiele słabszy lub zmieniony. Świeca też może się wtedy roztopić tak głęboko, że knoty zmienią swoje położenie i nie trudniej uzyskamy “basen”.

Gdy pozostaje w naczyniu ok. 1 cm świecy należy pozwolić świecy wypalić się do końca, gdyż po zgaszeniu może nie udać się już jej rozpalić. Wosk roślinny Joya Candel pozwala też na to by resztkę wytopionego olejku wylać na dłonie, wmasować w ciało i cieszyć się jego pielęgnującymi właściwościami.

W kolejnym wpisie poruszę temat gaszenia oraz przechowywania świec Joya Candel tak, by cieszyć się nimi do ostatniej kropli olejku.

Pozdrawiam

Ada