• 0

    Brak produktów w koszyku.

Jak palić nasze świece?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze świecami do masażu, napotyka kilka trudności. Po kilku użyciach przy ściankach świecy pozostaje dużo niestopionego wosku, pływają w niej odkruszone fragmenty knota, a sama świeca traci swój aromat, zaczyna kopcić i pachnieć dymem. Dlaczego wasza świeca tak się zachowuje, podczas gdy te u Waszych znajomych wypalają się czysto i trzymają aromat? Nie wynika to z wad produkcyjnych, ale z niewłaściwego użytkowania. Oto kilka porad, które pozwolą utrzymać świece w idealnej kondycji aż do ich ostatniego palenia!

image

Palenie nowej świecy

Początek jest bardzo ważny. Pamiętaj, aby przy pierwszym odpaleniu świecy palić ją tak długo, aż wosk roztopi się do samego brzegu naczynia.

Zazwyczaj zajmuje to godzinę, jednak czas ten może się różnić w zależności od temperatury otoczenia. Palenie świecy krócej może doprowadzić do jej „tunelizacji”. Oznacza to, że przy ściankach pozostanie grubsza warstwa nieroztopionego wosku. Jeśli powtórzymy błąd kilkukrotnie, na ściankach będzie się go odkładało coraz więcej, skracając żywotność świecy nawet o połowę!

image

Jak zgasić świecę?

Popularne zdmuchiwanie świecy jest ryzykowne !

Knot po dłuższym paleniu jest kruchy, a jego kawałek może się odłamać i zbrudzić wosk. Niektórzy uważają, że płonący knot powinno się zanurzyć na chwilę w roztopionym olejku, jednak to wciąż może go zanieczyścić. My polecamy zasłonięcie świecy gasidełkiem, tak aby naturalnie zdusić płomień.

image

Przycinanie
knota

Przy każdym kolejnym użyciu powinniśmy pamiętać o przycinaniu knotów.

Przed odpaleniem świecy skróć knot do 4 mm. Zaniedbany knot może się ukruszyć i zanieczyścić wosk, a tym samym nadać mu dymny zapach. Zbyt długi sprawi również, że świeca zacznie kopcić, dlatego utrzymywanie go w ryzach jest bardzo ważne!

image

Jak długo palić

Im dłużej palimy świecę, tym głębiej się ona roztapia.

W ten sposób knot traci podporę z wosku i może się w nim całkowicie zatopić. Nadpalony knot może nadać świecy, wspomniany wcześniej, dymny zapach. Jeśli zaś świeca zdąży zastygnąć, nie będziemy mogli z niej dłużej korzystać! Chcesz tego uniknąć, staraj się jednorazowo nie palić świecy dłużej niż przez 4 godziny.

image

Zachowaj
ostrożność

Gdy nasza świeca powoli się wypala, a płomień znajduje się na dnie naczynia, musimy pamiętać, że może się ono rozgrzać!

Staraj się stawiać świecę na podkładce, aby wysoka temperatura nie uszkodziła mebli. Pamiętaj również, że świeca to nie tylko przyjemny zapach, masaż i srebrna biżuteria, ale też żywy ogień. Trzymaj swoją świecę z dala od palnych materiałów, dzieci oraz zwierząt!

image

Klejnot w świecy

Z pewnością, gdy odpalicie swoją świecę po raz pierwszy, będziecie wyczekiwali chwili, w której ujrzycie ukrytą w niej biżuterię.

Zachowajcie jednak cierpliwość! Zbyt wczesba próba wyciągnięcia pojawiającej się niespodzianki może uszkodzić świecę i utrudnić jej dalsze używanie. Biżuteria powinna dać się wyciągnąć po ok. 10 godzinach palenia. Pamiętaj, aby wyciągać ją z płynnego wosku, zaraz po zgaszeniu, gdy już większość paczuszki będzie już odsłonięta. Pamiętaj również, że zarówno paczuszka, jak i jej zawartość będzie rozgrzana. Zachowaj ostrożność!

image
image

Masaż

Świeca jako forma kosmetyku to nowość.

Nic więc dziwnego, że jej używanie nie jest jeszcze tak intuicyjne, jak w przypadku innych kosmetyków. Jak więc ją stosować? Po dłuższej chwili palenia ciepły wosk wylewamy na ciało. Olejek wmasowujemy i rozprowadzamy po powierzchni skóry. Wosk dobrze się wchłania, nawilżając i odżywiając skórę, a po zakończonym masażu pozostawia jedynie cienki film, który chroni przed wysychaniem.