• 0

    Brak produktów w koszyku.

obrazek

17.07.2019

Gaszenie i przechowywanie świec.

Dzień dobry

Wracam z tematem użytkowania świec.

W poprzednim wpisie omawiałam palenie świec.

Jednak ich gaszenie i przechowywanie też jest ważne, by cieszyć się pięknym zapachem świecy, nie tylko przy pierwszym, ale przy każdym kolejnym paleniu.

Gaszenie świecy nie jest przypadkowe. W żadnym wypadku nie należy zakrywać palącej się świecy wieczkiem! Nie tylko grozi to spaleniem lub osmoleniem drewnianego wieczka ale również dym z knotów wniknie w wosk i przy kolejnym paleniu będzie on mocno wyczuwalny. Również przy przetopieniu knotów w wosku może on przejść zapachem dymu. Najlepiej delikatnie (uważając by do wosku nie wpadły paproszki) zdmuchnąć płomień i szybko zwilżonymi palcami zgnieść żar. Można również zainwestować w gasidło w formie dzwoneczka, które po użyciu dobrze jest przetrzeć ręcznikiem papierowym by wytrzeć z niego wosk i ewentualną sadzę.

A jak przechowywać świece?

Najlepiej przygotować sobie miejsce niedostępne dla dzieci, z dala od promieni słonecznych. Światło słońca może wpłynąć nie tylko na kolor, ale też na samą strukturę roślinnego wosku świec Joya Candel oraz na zapach olejków eterycznych. Za wysoka, jak i za niska temperatura będą wpływać też negatywnie na wasze świece, postarajcie się by były przechowywane w temperaturze pokojowej, czyli między 15° a 25°C.

Postępując zgodnie z tymi zaleceniami, każdy właściciel świec Joya Candel powinien cieszyć się nią, do ostatniej kropli wosku.

 A gdy naczynie będzie puste wystarczy umyć je ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń i wykorzystać jako np. szklankę do whisky.

Pozdrawiam

Ada